Blog

Jak nauczyć się polskiego?

Język polski uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie. Chociaż dla mieszkańca Ukrainy czy Białorusi może się to wydawać on całkiem zrozumiałym i bliskim, sięgając głębiej, zrozumiesz, na czym polega jego trudność.

Jednak nie powinieneś się bać. Zwłaszcza jeśli rozumiesz przynajmniej trochę ukraińskiego lub białoruskiego. A nawet jeśli nie, to też nie ma znaczenia. Zawsze jest możliwość podjęcia wszystkiego z uporem i pragnieniem.

Zespół ALLIANCE REALTY z przyjemnością przygotował dla Ciebie kilka lifehacków, jak szybciej nauczyć się polskiego.

ŚRODOWISKO JĘZYKOWE

Najbardziej skutecznym i bezwzględnym sposobem jest przeprowadzka do kraju, w którym żyje dany język. Jeśli już to zrobiłeś, po prostu nie masz szansy czegoś nie nauczyć się.

PRZYGOTUJ SIĘ

Zmień język telefonu, interfejsy innych urządzeń i portale społecznościowe na polski. Pomoże ci przynajmniej nauczyć się języka polskiej techniki. Zmiana urządzeń nie oznacza, że ​​od razu nauczysz się polskiego, ale wprawi mózg w “podprogowe tłumaczenie”. Następnie nie musisz przechodzić przez wszystkie standardowe wyrażenia dotyczące korzystania z sieci społecznościowych.

POLSKIE FILMY I KSIĄŻKI

Znajdź książki dla dzieci (na początek) i przeczytaj je. Po pierwsze, dziecięcy język polski nie będzie dla Ciebie zbyt trudny do zrozumienia. Po drugie, pozwoli ci zrozumieć lokalną kulturę od podstaw, ponieważ to od dziecięcej klasyki literackiej zaczyna się wychowanie każdego dziecka w każdym kraju. Filmy w kinach pomogą Ci ćwiczyć polski, jaki słyszymy na ulicach Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Dzięki nim też ciekawsza będzie aklimatyzacja kulturowa.

INTERNET

Na YouTube jest wiele kanałów, które świetnie pomagają w nauce języka. Oto kilka z nich, których warto subskrybować: Easy Polish, Ucz się języka, ГоворимоПольською (Hovorymo Polskoyu). W Internecie jest też wiele polskich podręczników online: Uczmy się polskiego, Hurra! ALLIANCE REALTY rekomenduje również subskrybowanie polskich blogerów na Instagramie i Facebooku.

SPOŁECZNOŚĆ

Aby szybko opanować dowolny język, w tym polski, radzimy unikać miejsc, w których gromadzą się obcokrajowcy. I generalnie zalecamy znaleźć kilku polskich przyjaciół. Na szczęście można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Świetnym rozwiązaniem jest też znalezienie osób o podobnych poglądach, czyli takich, które tak jak Ty uczą się polskiego. Uczenie się jest zwykle szybsze razem. Powodem tego jest duch zespołowy i wspólne doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zaciekawić również: